X

לייעוץ משפטי מיידי
וללא התחייבות עם
עו"ד ערן עזרא, חייגו:

052-5070050

או מלאו טופס ליצירת קשר:לייעוץ משפטי מיידי ודיסקרטי

להתגרש או לא להתגרש?

במציאות שבה כל זוג שלישי בישראל מתגרש, אין ספק שתהליך הגירושין הם כבר אינו טאבו ולכן היום זו כבר לא בושה לקום ולהודות שהקשר נכשל ואין סיכוי להחיות אותו. יחד עם זאת, מדובר בהחלטה שמתקבלת בכובד ראש ואיש אינו רוצה לעבור את התהליך הכואב הזה, אלא אם כן אין ברירה אחרת.

במידה וגם אתם נמצאים בצומת הדרכים הזו שבה השאלה העיקרית היא האם להתגרש או לא, דעו כי אין לכך תשובה חד משמעית וכי אף אחד לא יכול לספק לכם פתרונות, אלא רק אתם. יחד עם זאת, כדאי לוודא שאכן עשיתם את המאמצים המקסימאליים כדי לגרום לקשר לעבוד וכי אם בכל זאת תחליטו לבחור בפתרון הגירושין, סימן ששקלתם את שאר האפשרויות והגעתם למסקנה שמדובר בפתרון הכרחי.

אז מדוע להתגרש?

גם זו שאלה מורכבת מאוד שכן ישנם זוגות שיכולים לשרוד משברים שממוטטים זוגות אחרים. כל אחד חי לפי הנורמות ומידות המוסר שלו ולכן לזוגות ישנן סיבות שונות ומגוונות להתגרש. יחד עם זאת, ניתן לומר כי בגידה היא אחת הסיבות הנפוצות לגירושין. בנוסף, חוסר יכולת להתמודד במשותף עם קשיים או שינויים פתאומיים באורח החיים – גם הן סיבות נפוצות לפירוק הקשר.

כמובן שלא מוכרחות להיות סיבות דרמטיות לפירוק הזה, לעתים בני זוג מחליטים לפרק את הקשר משום שהם מרגישים שהאהבה כבתה ולכן לא נשארו שום רגשות במערכת היחסים פרט לאחווה ואכפתיות. למרות שמדובר בסיבות אוניברסאליות שעלולות להשפיע על כל זוג, נתוני הסטטיסטיקה מצביעים כי חלק ניכר מהזוגות המתגרשים הם זוגות צעירים ולאחרונה אף ניתן לראות מגמה של זוגות המתגרשים לפני סיומה של שנת הנישואין הראשונה.

מכאן נובע שבני זוג עלולים להתגרש לא רק כתוצאה מנסיבות שנוצרו במהלך החיים המשותפים אלא לעתים הם מתגרשים משום שמלכתחילה נישאו מהסיבות הלא נכונות והבינו שזו הייתה טעות. לפני שמגיעים להחלטה הזו, ישנם כמה שיקולים שכדאי לבחון בקפידה.

לדעת סופית האם להתגרש או לא

נסו לשאול את עצמכם מהו משך המשבר שאתם חווים והאם יתכן שמדובר בתופעה חולפת. פעמים רבות לבני הזוג אין את היכולת האובייקטיבית לדעת שהמשבר יגיע לסיומו והם ממהרים לסיים את הקשר לחינם. האם ניסיתם לממש את כל האפשרויות לשלום בית? האם ניסיתם לגשת לטיפול זוגי משותף? גם אם הטיפול הזוגי לא יאפשר את המשך הקשר, לכל הפחות הוא ילמד אתכם תקשורת נכונה מהי, כך שתוכלו לסיים את הקשר בצורה ידידותית.

אם אכן תהליך הגירושין הוא פתרון בלתי נמנע, נסו לחשוב קדימה, על ההשלכות של המהלך הזה. כדאי לחשוב על זה פעמיים כאשר ילדים מעורבים בתמונה. גירושין עלולים ליצור משבר אצל הילד, שאף עשוי להאשים את עצמו בפרידת הוריו. אם אין באפשרותכם לשמר את התא המשפחתי לטובתו של הילד ואתם מאמינים שהפתרון הטוב לכולם הוא פרידה, נסו להקל על הילד כמה שיותר ולא לערב אותו בענייני הגירושין.

נסו לחשוב גם על שיקולים פרקטיים יותר ולא רק שיקולים רגשיים: אילו נכסים יישארו לצדכם לאחר הפרידה? האם תצליחו להסתדר עם הרכוש שישאר? כיצד המשפחה והסביבה שבה אתם חיים תקבל את הידיעה אודות הגירושין? (שיקול שבעיקר אמור להשפיע על מי שחי בחברה שמרנית).

החלטתם להתגרש – כיצד מתקדמים הלאה?

כמובן שאם אתם מרגישים שהפרידה היא מוצא הכרחי, השיקולים שפירטנו לא אמורים ללכוד אתכם בתור מערכת יחסים אומללה. השיקולים הללו לא בהכרח נועדו לשנות את דעתכם אלא לסייע לכם להתכונן מראש לתהליך המורכב העומד לפניכם. בכל מקרה, במידה והחלטתם סופית להתגרש, חשוב להתייעץ עם עורך דין המתמחה בענייני גירושין, בכדי לבחון את האופציות העומדות בפניכם.

כל הזכויות שמורות – דין בבית – עו"ד ערן עזרא, עורך דין לענייני גירושין ומשפחה
כתובת: רחוב מנחם בגין 11, רמת גן | טלפון: 03-6442224

 פרסום באינטרנט

לקוחות וגולשים יקרים

לאור המצב, משרד עורכי דין עזרא מציע
ייעוץ משפטי טלפוני עם עורך דין גירושין