X

לייעוץ משפטי מיידי
וללא התחייבות עם
עו"ד ערן עזרא, חייגו:

052-5070050

או מלאו טופס ליצירת קשר:לייעוץ משפטי מיידי ודיסקרטי

כמה עולה להתגרש? כמה עולה עורך דין גירושין?

אחד השיקולים המרכזיים העומד לנגד זוגות המעוניינים להתגרש הוא מה "המחיר" שעליהם לשלם. המחיר האישי/משפחתי, הנפשי וגם הכלכלי. בפגישות ייעוץ עולות תמיד השאלות כמה עולה להתגרש? כמה עולה עורך דין גירושין? האם יש סיוע מהמדינה? האם יש דרך להוזיל עלויות של גירושין? במאמר זה ננסה לענות על שאלות אלו.

דברי פתיחה – חשוב ביותר!

בטרם כניסה למחשבות וחישובים כלכליים של "עלויות גירושין" מן הראוי היה שתשכילו לגבש ולקבל החלטה סופית. לא חלקית – סופית, לגבי השלמה עם הפרידה והגירושין. המדובר בנקודה חשובה. נקודה שאם טרם הגעתם אליה, אין טעם באותם חישובים כלכליים. נקודה שאם אתה לא נמצאים בה – השקיעו זמן ומשאבים בניסיון לשיקום מערכת היחסים. גם לשם כך נדרש טיפול/ייעוץ זוגי וכיוצ"ב, אך המשאבים מופנים בדרך זו למקום אחר, כזה שאולי יציל את הנישואין וכזה שאולי יביא אתכם לנקודת גיבוש ההחלטה להתגרש.

אחת השאלות הנפוצות של בני זוג המעוניינים להתגרש היא האם זה יקר להתגרש?

ובכן – כמו בכל תחום, גם בעריכת דין, עניין העלויות תלוי במורכבות המקרה.

עריכת הסכם גירושין – גירושין בהסכמה /  גישור

אם הינכם מעוניינים להפחית עלויות – השתדלו להגיע עם בן הזוג להסכמות כוללות, וזאת על מנת שהעלויות המשפטיות יסתכמו לכדי עריכת הסכם גירושין, ובמידת הצורך, ליווי הליך של גירושין בהסכמה או גישור. העלויות של דרך זו, תהיינה פחותות משמעותית מניהול הליכים משפטיים מורכבים. גם אם אתם מסוכסכים או לא ביחסים טובים עם בן הזוג, יש דרך להתגבר על מכשול זה בסיוע של עורך דין / מגשר, בכדי להגיע לעריכת הסכם גירושין המוסכם על שני הצדדים.

ניהול הליכי גירושין בבית המשפט

ככל שלא הגעתם להסכמות, ככל שאין וויתורים בין הצדדים וככל שמי מהצדדים מעוניין בדרך המשפטית הארוכה, יהיה לכם צורך לשכור שירותיו של עורך דין המתמחה בנושא גירושין, בכדי שיכין אסטרטגיה מתאימה, יכין תביעות וייצג אתכם עד למתן פסק הדין. דרך זו מורכבת יותר, ארוכה יותר ועלויות גבוהות בהתאם.

בחירת עורך דין, שכר טרחה של עורך דין גירושין

מי שיחליט לבחון עלויות בין עורכי דין, וודאי שיהי ער לכך שהעלויות אינן זהות. יש הבדל בין דרך אחת לדרך אחרת, בין עורך דין אחד לאחר, בין היקף ההשקעה והמשאבים לגבי ניהול התיק ומן הסתם כל אחד יעשה בדיקותיו ויקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורו.

אחד הדברים החשובים לסכם מלכתחילה עם עורך הדין הוא היקף העבודה במסגרת הסכם שכר הטרחה. הסכם זה – מטרתו לייצר וודאות לצדדים ולסכם את התנאים מבעוד מועד.

ניתן לעבוד במסגרת של ניהול תיק כולל – ושכר טרחה שייגבה בהתאם למה שסוכם בין עורך הדין לבין הלקוח וניתן לעבוד לפי חלוקה של תביעות ודיונים. כל אחד ובחירתו – אך חשוב, בכל מקרה, שהנושא יוסדר מראש.

סיוע מהמדינה למתגרשים

קיים גוף שנקרא האגף לסיוע משפטי. גוף מטעם המדינה שמטרתו להעניק, למי שאין לו יכולת, סיוע משפטי מטעם המדינה. יש תנאים שצריך לעמוד בהם בכדי לקבל את הסיוע האמור, וניתן לשם כך לפנות אל האגף ולבחון זכאות.

כמה עולה להתגרש – סיכום

למעט הסיוע המשפטי, ייצוג משפטי בהליכי גירושין כרוך בעלויות כספיות. יחד עם זאת, בטרם ניגשים למהלך הפירוק יש לבחון אם אתם בנקודה המתאימה של גירושין. ככל שכן – יש דרכים להפחית עלויות ייצוג משפטי בגירושין, כמפורט לעיל, וככל שהדרך לא צולחת – יהיה צורך בניהול הליכים משפטיים מתאימים שהעלויות תהיינה בהתאם.

כל הזכויות שמורות – דין בבית – עו"ד ערן עזרא, עורך דין לענייני גירושין ומשפחה
כתובת: רחוב מנחם בגין 11, רמת גן | טלפון: 03-6442224

 פרסום באינטרנט

לקוחות וגולשים יקרים

לאור המצב, משרד עורכי דין עזרא מציע
ייעוץ משפטי טלפוני עם עורך דין גירושין