X

לייעוץ משפטי מיידי
וללא התחייבות עם
עו"ד ערן עזרא, חייגו:

052-5070050

או מלאו טופס ליצירת קשר:לייעוץ משפטי מיידי ודיסקרטי

דיני משפחה

משרד עורכי דין ערן עזרא עוסק בדיני משפחה בלבד. החל מבניית אסטרטגיה להליך גירושין, דרך הגשת תביעות וייצוג בהליכים שונים בבית הדין לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, המשרד ילווה אותך במקצועיות, בנחישות ובאחריות.

 • מתן ייעוץ משפטי ע"י עורך דין המתמחה בענייני גירושין ומשפחה – קבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בענייני דיני משפחה בכלל וניהול תיקי גירושין בפרט הינו צעד חשוב מאד בדרך להצלחה בתביעתך. ניתן לומר באופן חד משמעי כי אין כמעט שום סיכוי להצליח בתביעת גירושין ללא קבלת ייצוג מקצועי של עורך דין וטוב שעה אחת קודם, לפני שמתחילות להתעורר בעיות, שלא תמיד ניתנות לפיתרון ולפעמים יכולות להביא לכישלון התיק.
 • ייצוג משפטי – בית משפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני – אחד הקריטריונים המשפיעים ביותר על אופן ניהול תיק גירושין הינו הרשות השופטת בפניה הוא מתנהל. ישנם תיקים שעדיף שיתנהלו בפני בית הדין הרבני וישנם תיקים שעדיף לנהל מול בית המשפט לענייני משפחה. מרוץ הסמכויות הזה בין שתי הרשויות הללו עלול לחרוץ את דינו של התיק להצלחה או כישלון.
 • בניית אסטרטגיית גירושין בצורה חכמה ונבונה עוד בתחילת הדרך – ישנם הרבה צעדים שחשוב לעשות עוד טרם פתיחת הליך הגירושין הפורמאלי. בניית אסטרטגיית גירושין נבונה בעזרת עורך דין מנוסה, היא הדרך הנכונה להצלחת ההליך המשפטי לאחר מכן.
 • הגשת תביעות גירושין – עיתוי הגשת התביעה גם הוא חשוב ביותר. לעיתים, מסיבות רבות, עדיף להשהות מעט את מועד הגשת תביעת הגירושין על מנת להגדיל את סיכויי הצלחת התביעה.
 • הגשת תביעות לשלום בית – לעיתים פיתרון עדיף עבור שני הצדדים הינו הליך של שלום בית, בניסיון להביא את המחלוקות לסיום בהסכמה ומתוך רצון להמשיך ולקיים את התא המשפחתי. יש לשקול היטב את האפשרות של הליך שלום בית שכן ברוב המקרים זהו ההליך הטוב ביותר עבור הילדים של בני הזוג שכן הם מעוניינים תמיד שהוריהם יחיו איתם יחד באותו הבית.
 • מזונות – תביעות מזונות ילדים וגם תביעות מזונות אישה. אחת ממטרותיה של תביעת האישה היא בדרך כלל קבל סכום מזונות גבוה ככל שניתן. לכן, גם האישה וגם הבעל צריכים לתכנן היטב את תביעותיהם וטענותיהם על מנת להצליח להשיג את מבוקשם בתביעת המזונות.
 • תביעות רכוש בעת גירושין – למרבה הפלא בגלל אינטרסים כאלה ואחרים של בני הזוג יכולה להפוך תביעת רכוש לחלק עיקרי בתביעת הגירושין העיקרית. במיוחד כאשר בני הזוג פיתחו סנטימנטים לפריטי רכוש מסוימים ויהיו מוכנים לעשות כמעט הכל על מנת לקבלם או על מנת שבן זוגם לא יקבלם. לכן גם כאן, תכנון אסטרטגיה נבון בעזרת עורך דין המתמחה בדיני גירושין, עשוי להיות הבסיס להצלחת תביעת הגירושין כולה.
 • ילדים בעת גירושין – משמורת על ילדים, משמורת משותפת, הסדרי ראיה. זה הנושא החשוב ביותר בכל תביעת גירושין. הילדים חשובים לבני הזוג יותר מהרכוש, מהבית, ומהכבוד העצמי ולכן, בכדי שבסופו של דבר הילדים לא יצאו מקופחים בתום הליך הגירושין, חשוב מאד לתכננו מראש בצורה שקולה וחכמה. עתידם של הילדים יכול להיות מוכרע לטוב או לרע בגלל שטות או טעות של אחד ההורים וחבל לקחת סיכונים מיותרים בנושא זה.
 • כתיבת הסכם גירושין – עריכת הסכמים בכלל והסכמי גירושין בפרט, היא הבסיס להמשך חיים שקטים של בני הזוג. טעויות בניסוח ההסכם עלולות להביא לצער רב למי מבני הזוג בעתיד ולכן אסור לזלזל בחשיבותו של נושא זה.
 • כתיבת הסכם ממון – צעד שהופך להיות מקובל יותר ויותר במחוזותינו. מדובר בתחום שהופך להיות אט אט להתמחות ספציפית. הסכם ממון ערוך היטב שווה הרבה לצד שדורש את עריכתו שכן הוא מגן עליו מפני מצבים בלתי נעימים שיכולים להתרחש בעתיד ולגרום לאובדן רכוש רב.
 • עריכת צוואות – צוואה הינה תעודת הביטוח היחידה שלנו, לכך שלאחר מותנו, רכושנו יחולק ליקירנו בהתאם לרצוננו. מי שאינו עורך צוואה חוקית בחייו, רכושו יחולק בהתאם לחוק הירושה ולעיתים קרובות חלוקת רכוש שכזו תהיה חלוקה בלתי הוגנת כלפי יורשים מסוימים.
 • ניהול עיזבונות – לאחר מותו של אדם, יש למנות עורך דין כמנהל לעיזבונו, על מנת שיוודא שחלוקת הרכוש תיעשה בהתאם לצוואתו של הנפטר. ניהול עיזבון אינו דבר פשוט ויש צורך למנות לצורך כך עורך דין העוסק בניהול עיזבונות. טעות בניהול העיזבון יכולה להיות משמעותית עבור היורשים ולא כדאי לקחת סיכונים מיותרים בעניין זה.
 • ערעורים – פסק דין של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני אינו סוף פסוק. ניתן לערער עליו לפחות פעם אחת בפני ערכאה משפטית גבוהה יותר ורבים הם המקרים בהם ערעורים שכאלה מצליחים. לכן, גם אם הפסדת בהליך המשפטי הראשון, אסור להתייאש ואם הצדק איתך, ערעור יכול להיות הדרך הנכונה עבורך להוכיח את טענותיך ולקבל את המגיע לך במסגרת הליך הגירושין.
 • ועוד מספר רב של תחומים העוסקים בדיני גירושין ומשפחה.

כל הזכויות שמורות – דין בבית – עו"ד ערן עזרא, עורך דין לענייני גירושין ומשפחה
כתובת: רחוב מנחם בגין 11, רמת גן | טלפון: 03-6442224

 פרסום באינטרנט

לקוחות וגולשים יקרים

לאור המצב, משרד עורכי דין עזרא מציע
ייעוץ משפטי טלפוני עם עורך דין גירושין