X

לייעוץ משפטי מיידי
וללא התחייבות עם
עו"ד ערן עזרא, חייגו:

052-5070050

או מלאו טופס ליצירת קשר:לייעוץ משפטי מיידי ודיסקרטי

גירושין בעקבות בגידה של בן / בת הזוג

אחת מן הסיבות היותר שכיחות לגירושין הינה בגידה של אחד מבני הזוג בבן הזוג השני. בשנים האחרונות אנו עדים לעליה משמעותית בכמות הבגידות. קשר שהחל באהבה ומסירות אין קץ, הופך לאחר תקופה אצל חלק מהזוגות לשעמום גדול ועד מהרה פונה אחד מבני הזוג "לרעות בשדות זרים".

בגידות עלולות לעיתים להשאיר משקעים כבדים מאוד אשר ישפיעו בעתיד על מציאת בן זוג חדש בשל בעיות של חוסר אמון ואי יכולת להתחייב. זאת מכיוון שברב המקרים, בן הזוג הנבגד, חווה את הבגידה כטראומה לכל דבר, שאין הוא מעוניין לחוות פעם נוספת ועל כן מראש, הוא נמנע מלהיכנס למערכות יחסים חדשות אשר "קרוב לוודאי יסתיימו גם הפעם בשל בגידה". למעשה, לאדם שחווה בגידה בחייו יש נטייה לייחס את תכונת הבגידה גם לאנשים החדשים בחייו, דבר המונע ממנו להיכנס למערכת יחסים מחייבת חדשה.

עד מהרה הצד הנבגד מרגיש בשינוי אצל בן זוגו. ישנם מספר סימנים מובהקים היכולים להעלות חשד לבגידה כגון שינוי של סגנון לבוש של בן הזוג הבוגד, שינוי בהתנהלות המינית ובהתנהגות של בן הזוג הבוגד כלפי בן הזוג הנבגד, אולם אין אלו בהכרח מחייבים התנהגות בוגדנית, כך שאל תמהרו להסיק מסקנות חותכות. אולם יחד עם זאת, רצוי להתחיל לבצע מספר צעדים טרום משפטיים על מנת להכין את התשתית לקראת הגשת תביעת הגירושין, במידה ויהיה צורך בכך.

כאמור, אם קיים אצלכם יסוד סביר להניח כי בן הזוג שלכם בוגד בכם, ובטרם תמהרו להסיק מסקנות חותכות, מומלץ מאוד לשכור שירותיו של חוקר פרטי אשר בוודאי יעזור לכם באימות החשש או לחילופין שלילתו.

אם החשדות שלכם בדבר בגידה מתגלות כמופרכות, הרי שכמעט בקלות ניתן יהיה לשקם את מערכת היחסים אשר עלתה על שרטון בשל החשש הנורא מכל ואם החשדות שלכם בדבר הבגידה יתגלו כנכונות, הרי שיהיו לכם ראיות מוצקות לכך שיוכלו לשרת אתכם בערכאות המשפטיות.

חשוב לזכור, כי במידה והחלטתם לשכור את שרותיו של חוקר פרטי, עליכם לבדוק כי הוא פועל רק על פי חוק על מנת שהראיות שיושגו יוכלו לשמש אתכם בערכאות השיפוטיות.

כמו כן, במידה ואכן, לאחר חקירה ע"י חוקר פרטי, מסתבר שמדובר בבגידה, והחוקר הצליח להשיג את הראיות המתאימות, מומלץ לצד הנבגד לפנות עם אותן הראיות לפגישת ייעוץ עם עורך דין המתמחה בענייני גירושין ודיני משפחה.

לא מומלץ ליידע עדיין בשלב זה את בן הזוג הבוגד, בכך שעניין הבגידה נחשף וכי נעשתה פנייה לעורך דין לצורך תחילת הליך הגירושין.

יש לנסות ולשמור על קור רוח ככל שניתן ולהמשיך לנהל חיי שגרה רגילים על מנת שלא לעורר את חשדו של בן הזוג הבוגד כי דבר הבגידה נחשף. במידה ותחשפו את הרצון להתגרש מבן הזוג שלכם, תוכלו לאבד יתרון משמעותי שכרגע נמצא אצלכם ולתת לבן הזוג הבוגד מספיק זמן כדי להתייעץ גם הוא עם עורך דין לענייני גירושין.

את הצעדים הבאים יש לבצע בתיאום מוחלט עם עורך הדין המייצג (עורך הדין שאליו פניתם). עורך דין מתמחה לדיני משפחה וגירושין ידע לנווט את התיק בצורה היעילה ביותר לקראת הגשת התביעה וידע מה ואיך לעשות על מנת להעלות את סיכויי הזכייה בתיק. עבודה משותפת ומתואמת היטב של עורך הדין עם החוקר הפרטי ועם הלקוח/ה תביא בסופו של דבר לייעולו של ההליך המשפטי ולסיומו בצורה המהירה, הזולה והטובה ביותר.

ההבדלים בין התייחסות בתי הדין הרבניים לבגידות לבין התייחסות בתי המשפט לענייני משפחה לבגידות

בית המשפט לענייני משפחה כמעט ולא מייחס חשיבות לבגידות, ואילו בית הדין הרבני אינו תמיד נוהג בהתאם לפרקטיקה הנהוגה בעניינים כאלו, למרות שהוא מחויב לכך בהתאם לחוק יחסי ממון ובכל מקרה, בית הדין הרבני רואה בעין מאוד לא יפה מעשי כיעור כגון בגידה.

כל הזכויות שמורות – דין בבית – עו"ד ערן עזרא, עורך דין לענייני גירושין ומשפחה
כתובת: רחוב מנחם בגין 11, רמת גן | טלפון: 03-6442224

 פרסום באינטרנט

לקוחות וגולשים יקרים

לאור המצב, משרד עורכי דין עזרא מציע
ייעוץ משפטי טלפוני עם עורך דין גירושין