X

לייעוץ משפטי מיידי
וללא התחייבות עם
עו"ד ערן עזרא, חייגו:

052-5070050

או מלאו טופס ליצירת קשר:לייעוץ משפטי מיידי ודיסקרטי

חשיבותו של עורך דין

למרבה הצער רבים הם האנשים הניגשים לבית המשפט ללא ליווי של עורך דין. זהו דבר חוקי ולגיטימי, אך השאלה המתבקשת היא: האם אותם אנשים יזכו במשפט? סביר להניח שהתשובה היא לא.

הגעה לבית משפט ועמידה מול שופט ומול הצד הנגדי במשפט, ללא עזרה וייצוג של עורך דין, היא כמו קפיצה למים עמוקים וסוערים במיוחד. האזרח הפשוט לא מודע לכל זכויותיו ולכל החוקים ועדכוני הפסיקה הרלוונטיים. אי לכך קרוב לוודאי שלא יוכל לייצג את עצמו בצורה הולמת.

המאמר הבא ידון בחשיבות של שכירת שירותיו של עורך דין מקצועי ומוסמך, ובשאלה: למה בעזרת ליווי עורך דין נצליח לזכות במשפט, ובכוחות עצמנו קרוב לוודאי שנכשל.

מקצועיות והכשרה

ישנם אנשים החושבים שיוכלו לייצג את עצמם מול השופט בבית המשפט, אך אינם מבינים שכמו שאנו הולכים לרופא כשאנו מרגישים חולים, או למהנדס כשאנו מעוניינים לבנות את ביתנו, כך רצוי שניגש לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין מוכשר ומקצועי בתחום המשפטי הרלוונטי בו אנו זקוקים לייצוג.

חשוב להבין את משמעותו וחשיבותו של עורך הדין, את יכולתו לבצע את העבודה עבור הלקוח ביתר מקצועיות ובאחוזי הצלחה גבוהים יותר. תפקידו של עורך דין הוא לנתח את המצב בצורת חשיבה משפטית, ומתוקף תפקידו למצוא הסבר לכל עובדה ומקרה שיוצגו בפניו על ידי הצד הנגדי. בנוסף על עורך הדין לדעת כיצד להציג בפני בית המשפט את הראיות הרלוונטית ולהביא בכך להצלחה.

בקיאות בחוק

לכל עורך דין מקצועי קיימת ספריית המידע שלו, בעזרתה הוא מתעדכן בכל שינוי ועדכון של חוקים וזכויות, כך בעצם הוא מודע לדברים שאזרח פשוט אינו מודע להם.

ידע, בקיאות ופתיחות לרעיונות ואסטרטגיות משפטיות חדשות הן הרבה פעמים המפתח להצלחה במשפט שאלמלא כן היה עלול להיות כושל.

חיסכון של זמן וכסף

עורך דין מקצועי, מוכשר ומוסמך לתחום המשפטי הנבחר, ידע להנחות את הלקוח בדרך הקלה, החכמה והמהירה ביותר לסיום ההליכים על הצד הטוב ביותר. עורך הדין ידע לנסח את המסמכים הנכונים במטרה להבטיח את הלקוח ולמנוע ממנו אי נעימות בעתיד.

יתירה מכך, עורך דין יהיה מודע לקיצורי דרך משפטיים אשר יחסכו מהלקוח זמן יקר וכסף.

עירוב רגשות

עורך דין, בניגוד ללקוח, אינו אדם הקשור למקרה באופן אישי ורגשי וכתוצאה מכך עבודתו היא מקצועית ועניינית בלבד, ואין מבחינת עורך הדין רגשות מעורבים או משפיעים על ההליך בצורה זו או אחרת.

חשיבתו של עורך דין היא רציונאלית והגיונית ואין גורמים חיצוניים המפריעים לתקינות עבודתו כגון: זעם, כאב, יצר נקמנות וכד' היכולים לנבוע מנסיבות המקרה.

הערכת סיכויים

לעיתים לא יהיה צורך בתביעה ובמשפט בכדי להשיג את התוצאות המבוקשות. ישנם מקרים בהם ניתן יהיה להגיע להסדרים והסכמים עם הצד השני באופן מהיר ותוך חסכון כלכלי. עורך דין מנוסה, יוכל להעריך לפני תחילת ההליכים האם כדאי בכלל להתחיל בהם או שעדיף לנהל משא ומתן עם הצדדים המעורבים ולהגיע להסדרים מחוץ לבית משפט.

דוגמא למצב שבו עורך דין יוכל להעריך את סיכויי ההצלחה של הליך משפטי ניתן לראות בתחום המשפחה, במקרים בהם אחד מן הצדדים מגיע אל עורך הדין קודם לתחילת ההליך עצמו בכדי לקבל יעוץ אודות העיתוי להגשת התביעה והמסלול העדיף עבורו (במסגרת בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה). קביעת אסטרטגיה משפטית נכונה בתחילת ההליך המשפטי לרוב מכריעה את ההליך כולו ומעלה את סיכויי הזכייה בעשרות מונים.

לסיכום, לפעמים אנשים חושבים שהם יכולים לעשות הכל בעצמם, אך במקרים של ייצוג משפטי הדבר הרבה יותר קשה. לכן לא מומלץ לאדם מן הישוב לייצג את עצמו לבד, ללא עזרתו של עורך דין מקצועי המנוסה בתחום המשפטי הרלוונטי. לא לכל דבר אנו יכולים לעשות בעצמנו ולהצליח. בעניינים אשר יכולים לקבוע את האופן בו נמשיך לנהל את חיינו, עדיף לקבל עצה מקצועית מגורם מוסמך ובמקרה שמדובר בעניין משפטי, הגורם המוסמך ביותר הוא עורך דין.

כל הזכויות שמורות – דין בבית – עו"ד ערן עזרא, עורך דין לענייני גירושין ומשפחה
כתובת: רחוב מנחם בגין 11, רמת גן | טלפון: 03-6442224

 פרסום באינטרנט

לקוחות וגולשים יקרים

לאור המצב, משרד עורכי דין עזרא מציע
ייעוץ משפטי טלפוני עם עורך דין גירושין