X

לייעוץ משפטי מיידי
וללא התחייבות עם
עו"ד ערן עזרא, חייגו:

052-5070050

או מלאו טופס ליצירת קשר:לייעוץ משפטי מיידי ודיסקרטי

איך לבחור עורך דין לענייני גירושין?

ההחלטה על בחירת עורך דין מקצועי ואיכותי כדי לייצג אתכם מבחינה משפטית הינה החלטה חשובה וקריטית הן בעסקים והן בחיים הפרטיים. עורך דין מקצועי צריך לדעת להכין חוזים ללא חורים ופריצות שלאחר מכן הלקוח יצטער עליהן. עורך דין מקצועי צריך לדעת למשל להוציא תנאים ותוצאות טובות בהליכי גירושין בין בני זוג. בין אם זה לגבי משמורת על הילדים ובין עם זה לגבי חלוקת רכוש וממון.

בחוק ובמשפט בישראל ובכלל בעולם קיימים תחומים משפטיים שונים ורבים. חלק מהתחומים המשפטיים הם: דיני גירושין ומשפחה, דיני פלילים, דיני נזיקין, דיני מקרקעין, דיני עבודה, דיני אינטרנט, דיני זכויות יוצרים, דיני קניין רוחני והרשימה עוד ארוכה…

במאמר הבא אנו נמליץ על מספר נקודות שיעזרו לכם בתהליך של בחירת עורך דין.

איך תבחרו עורך דין מקצועי עבורכם?

  • מה שנשמע מצחיק כבדיחה, אסור שיהפוך למציאות כואבת. כלקוח, אתה מעוניין לשכור את שירותיהם של עורכי הדין המקצועיים, האמינים, והטובים ביותר ולהימנע ככל שניתן משכירת שירותיו של עורך דין אשר אינו שולט היטב בחומר המשפטי הרלוונטי לעניינכם. עורכי דין טובים מן הסתם דורשים שכר טרחה גבוה עבור שירותיהם, אך בסופו של דבר בחירתם יכולה להביא לחיסכון אדיר של כסף עבורכם ולהתברר כצעד הנבון ביותר שעשיתם בחייכם.
  • עורך דין מוסמך ע"י לשכת עורכי הדין – רק מי שהוסמך ע"י לשכת עורכי הדין בישראל, רשאי לעבוד עורך דין.
  • כפי שצוין בתחילת המאמר, ישנם המון תחומים בעולם החוק והמשפט. וודאו שעורך הדין שאליו פניתם עוסק בתחום שלו אתם זקוקים. לדוגמא: אם הינכם מעוניינים להתגרש מבין זוגכם וודאו שעורך הדין שלכם עוסק בענייני גירושין ומשפחה.
  • זמן מול איכות וניסיון – בדרך כלל עורכי דין וותיקים הינם מנוסים ואיכותיים יותר מאשר עורכי דין צעירים וחסרי ניסיון. אבל החסרון הגדול בעורכי דין וותיקים הוא שיש להם הרבה תיקים והזמינות שלהם מולכם יכולה להיות ארוכה ולפעמים גם מעצבנת. היתרון בעורך דין צעיר הוא שיש לו מה להוכיח, הוא רוצה להצליח בתחום והוא יעשה הכל בשביל זה (וגם המחיר יהיה זול יותר). עשו אתם את השיקולים שלכם בנושא.
  • זול עולה יקר – סקר שוק זה דבר בריא וחכם לעשות כשמדובר במוצרי חשמל לדוגמא. כאשר רוצים לבחור עורך דין לא מומלץ להסתכל רק על המחיר ולעשות סקר שוק עם עוד כמה עורכי דין מכוון שכל עורך דין מתמחר את העבודה שלו בצורה שונה. ברוב המקרים עדיף עורך דין יקר ומקצועי בתחומו כדי להשיג תוצאות טובות יותר עבורכם.
  • כדאי לשאול על התשלום מראש על מנת למנוע אי נעימות בהמשך ההתנהלות בינכם לבין עורך הדין. עליכם לשאול שאלות כגון: אופן התשלום, זמן התשלום, שכר הטרחה ומהו כולל, האם יהיו תשלומים נוספים שעלולים להתבקש ועוד.
  • מי ינהל את התיק בפועל? – חשוב מאוד! – לעיתים, אתם תגיעו לפגישה עם משרד עורכי דין ותתקבלו ע"י מנהל המשרד, שהוא בדרך כלל עורך דין וותיק ועורך דין מקצועי בתחום. אם החלטתם שהינכם רוצים לעבוד עם משרד עורכי הדין הזה מכוון שהתרשמתם מאותו עורך דין, וודאו שמי שמטפל בתיק שלכם זה העורך דין הוותיק ולא עורך דין צעיר בתחום. לכן, מומלץ לשאול ולדעת מי יטפל בפועל בתיק שלכם. במידה ועורך דין צעיר יטפל, בקשו להיפגש גם איתו לצורך התרשמות.
  • ייעוץ ממספר עורכי דין – יש עורכי דין שיבטיחו לכם שמיים וארץ ואתם תתלהבו ופשוט תתנו בשמחה את הכרטיס אשראי ותלכו לבית מאושרים ושמחים. חכו! מומלץ להיוועץ עם מספר עורכי דין על מנת להשוות הבטחות של עורכי הדין כדי לראות האם כולם הבטיחו דברים אשר קרובים לדברים שעורכי הדין האחרים הבטיחו. דבר זה יעזור לכם לזהות עורכי דין שרק מבטיחים ומדברים לבין עורכי דין מקצועיים שיודעים את העבודה.
  • עורך דין מעודכן הוא עורך דין טוב – וודאו שהעורך דין שמולכם הינו עורך דין גירושין המעודכן במתרחש בעולם המשפט ובתחום העיסוק הספציפי שלו. בדקו האם יש לו ספרייה משפטית והאם הוא מחובר למקורות מידע משפטיים המבטיחים עדכונים שוטפים בתחום המשפט ובתקדימים משפטיים.

לסיכום, במאמר הנ"ל ניסנו להמליץ לכם על מספר נקודות חשובות בעת בחירת עורך דין מקצועי שילווה אתכם בתחום המשפטי. הבחירה היא מאוד קשה. כיום בישראל ישנם כ-60 אלף עורכי דין בעלי רישיון, ומשנה לשנה מספר זה רק גדל! עשו את הבחירה הנכונה ואל תמהרו בעת הבחירה.

כל הזכויות שמורות – דין בבית – עו"ד ערן עזרא, עורך דין לענייני גירושין ומשפחה
כתובת: רחוב מנחם בגין 11, רמת גן | טלפון: 03-6442224

 פרסום באינטרנט

לקוחות וגולשים יקרים

לאור המצב, משרד עורכי דין עזרא מציע
ייעוץ משפטי טלפוני עם עורך דין גירושין