X

לייעוץ משפטי מיידי
וללא התחייבות עם
עו"ד ערן עזרא, חייגו:

052-5070050

או מלאו טופס ליצירת קשר:לייעוץ משפטי מיידי ודיסקרטי

חמישה טיפים למתגרשת

שוקלת אם להתגרש? במידה וצצה לך מחשבה על פירוק התא המשפחתי סביר להניח שנדרש שינוי. לאו דווקא גירושין. שינוי יכול להיות בדרך של יוזמה לטיפול זוגי או טיפול משפחתי או טיפול פסיכולוגי או כל שינוי אשר יכול, במקרים מתאימים, להציל את חיי הנישואין.

אם כבר ניסית לבצע את השינוי או שאין את רוצה בשינוי – אזי מומלץ שתיערכי בהתאם לקראת הליך גירושין.

טיפ 1 – זכרי תמיד – עדיף להתגרש בהסכמה מאשר "במלחמה"

בין אם בן הזוג מקשיח עמדות, בין אם קיימת עקשנות, בין אם נמאס לך – חשוב שתזכרי טיפ גדול וחשוב, כי לטובת הילדים (במידה ויש) ולטובת העניין – עדיף להתגרש בהסכמה מאשר בהליכים משפטיים. לא תמיד אפשר לעשות זאת. אך בהחלט ראוי ומומלץ לנסות.

לא תמיד הליכי גירושין מתחילים בהסכמה. לעיתים ההליך נפתח בתובענות, אך על פי רוב, גם הליכים שהחלו בתובענות פעמים רבות מסתיימים בדרך ההסכמה. עריכת הסכם גירושין והבאתו לאישור בית משפט.

טיפ 2 – ייעוץ משפטי

במידה וגמלה בליבך ההחלטה להתגרש או אף אם את רק "בזמן המחשבות", ייעוץ משפטי יאפשר לך לקבל תמונת מצב הכוללת סיכונים/סיכויים.

הייעוץ המשפטי ייתן לך הערכת מצב בעניינים הכרוכים בגירושין והכוללים, בין היתר, את נושא הגירושין וסידור הגט, כתובה, מזונות אישה, חלוקת רכוש, משמורת קטינים, מזונות קטינים וכל נושא כרוך אחר.

במסגרת הייעוץ המשפטי תוכלי לקבל מעורך הדין את גובה שכר טרחתו למקרה של ניהול הליך בהסכמה (עריכת הסכם) וגם למקרה של ניהול הליכים משפטיים בערכאות השיפוטיות.

יעוץ משפטי יכוון אותך לגבי טיב הראיות שיש לאגור לצרוך ההליך ויספק לך תמונת מצב ברורה לגבי ניהול ההליך עצמו. במילים אחרות –תדעי מה הולך לקרות.

טיפ 3 – הכנה לתהליך – מסמכים/הקלטות/ראיות

את וודאי שואלת את עצמך מה צריך להכין לתהליך זה. ובכן, יש לאגד את כל הראיות שיכולות להוכיח את טענותייך.

טענות ברמה האישית יכולות לכלול חשד לבגידה, התנהגות לא מוסרית של בן הזוג, ולכך יש לאסוף ראיות אשר יוכיחו את הטענות. לדוגמא: הודעות סמס, הקלטות, מכתבים, מיילים וכיוצא בזה. במידה ושקלת לשכור שירותיו של חוקר פרטי מומלץ להיוועץ עם עורך דין לגבי התזמון, טיב הראיות ונסיבות העניין.

לגבי הכנה לענייני רכוש בגירושין, יש לאגד את כל הראיות והמסמכים שיוכיחו את טענותייך. באופן כללי – יש לאסוף מסמכים בדבר חוזה מכר של דירה, נסח טאבו, מסמכים אודות הלוואות כאלו ואחרות, חשבונות בנק, במצב של עסקים – דוחות רווח והפסד, מסמכים אודות היקף הרכוש וכיוצא בזה.

הכנה לעניין מזונות אישה ו/או קטינים אמורה לכלול את תיעוד הכנסות הצדדים ל 12 החודשים שקדמו, רמת החיים, הוכחת צרכי הילדים והאישה, חוזה שכר דירה או תשלומי משכנתא וכיוצא בזה.

טיפ 4 – לא להשתמש בילדים

הטיפ החשוב ביותר בהליכי גירושין. אסור לערב את הילדים בהליך. הילדים הם רק ילדים. הם לא "כלי" בגירושין. גירושין בין בני זוג אין משמעותם גירושין מהילדים.

גם ככה הילדים עומדים לעבור הליך מורכב וקשה. הליך של פירוק תא משפחתי. הפרדת בית אחד לשני בתים. גם ככה הילדים חווים משבר שישפיע עליכם בדרך זו או אחרת. אין להקשות עליהם עוד יותר.

פעמים רבות הילדים כבר יודעים ומכירים את המצב. בכל מקרה, וגם במצב שהם כבר שמעו בבית את המילה "גירושין", רצוי ומומלץ להיוועץ עם מומחה טיפולי בדרך העברת המסר לילדים. מסר מסודר שמגיע משני ההורים יחד, בדרך של הסכמה והרגעתם.

מלחמות על גב הילדים יגרמו לילדים לנזקים אדירים בעתיד. וויכוחים על סכומי כסף זניחים עלולים לעלות בטיפולים נפשיים לילדים ולנזקים בלתי הפיכים.

טיפ 5 – בחירת עורך דין גירושין

אחד הנושאים החשובים ביותר בהליך הוא הבחירה של עורך הדין. בין אם מדובר בהליך של הסכמה ובין אם מדובר בהליך של ניהול תביעות מומלץ לשכור שירותיו של עורך דין העוסק בתחום.

אין המדובר "בסתם" החלטה. המדובר בבחירת עורך דין לגירושין אשר ילווה אותך בשלב חשוב כל כך בחיים, אולי החשוב ביותר.

מעבר למקצועיות ומסירות של עורך הדין, נדרשת אינטראקציה טובה בין עורך הדין ללקוחה, זמינות במידה גבוהה ושיתוף בכל שלבי התהליך ללא יוצא מהכלל. זה אחד המפתחות להצלחת ההליך.

כל הזכויות שמורות – דין בבית – עו"ד ערן עזרא, עורך דין לענייני גירושין ומשפחה
כתובת: רחוב מנחם בגין 11, רמת גן | טלפון: 03-6442224

 פרסום באינטרנט

לקוחות וגולשים יקרים

לאור המצב, משרד עורכי דין עזרא מציע
ייעוץ משפטי טלפוני עם עורך דין גירושין