החלטתם סופית להתגרש? טיפים למתגרש\ת

לאחר שגמלה בליבכם ההחלטה הסופית להתגרש. אל תשתפו אנשים רבים, ובודאי לא את הילדים.  חשוב שהילדים לא יתפסו צד ולא יהיו מעורבים בהליך הגירושין.

מסמכים נדרשים לתביעה רכושית.

אספו מסמכים רבים ככל שניתן הקשורים לעניינים שבגירושין. כך לדוגמא, מסמכים מאמתים לגבי נכסי מקרקעין, מיטלטלין, כספים, חשבונות בנק, כספות, מגרשים ועוד.

אספו תלושי שכר שלכם ושל הצד השני.

במידה ואחד מכם בעל עסק עצמאי, חשוב לאסוף את כל המסמכים המאמתים לגבי הכנסות והוצאות העסק, דוחות רווח והפסד, טפסי 106 של העובדים, דיווחים לרשויות המס, הצהרות הון וכו'.

זכרו, בכל מקרה שבו תהיה מחלוקת, עליכם לאסוף את מרבית הראיות, בכדי שתוכלו להוכיח, בבוא היום, וככל שיהא צורך בכך, את טענותיכם.

מסמכים נוספים הנדרשים לתביעת מזונות.

במידה והינכם מתגוררים בשכירות חשוב מאוד לשמור את חוזה השכירות.

אספו מסמכים מאמתים ל - 12 החודשים אחרונים בדירה שבה הינכם מתגוררים הכוללים – חשבונות חשמל, מים, גז, ארנונה, כבלים, אינטרנט, ועד בית, גז, וכל הוצאה אחרת הקשורה לדירתכם.

כתובה.

אישה נא שימרי את עותק כתובתך. יכול, ותזדקקי לעותק בבית הדין הרבני.

הקלטות.

לעיתים במסגרת גירושין, יש ראיות שאין יכולת להשיגן באמצעות מסמכים, כך לדוגמא, צד שעובד "בשחור". אחת הדרכים להוכיח טענה זו, היא באמצעות מכשיר הקלטה.

ראיות לגבי בגידה.

יש אינדיקציות רבות לבגידה. בין אם בראיות ישירות ובין אם בראיות עקיפות. חשוב מאוד להיוועץ עם עו"ד ע"מ שלא תעברו על החוק. יש להשיג אך ורק ראיות קבילות, שניתנות להשגה בדרך חוקית. אחרת, גם תסתבו בפלילים וגם לא תוכלו להשתמש בראיות. כיום, הדרך להשגת ראיות פשוטה יותר. גולשים רבים מציפים מידע מפלילי לציבור, ויכולים לשרת את הצד השני בהליך.

לאחר בחירת עורך דין לגירושין, יבחנו כל האפשרויות לפעולות משפטיות לרבות הנושאים של חלוקת הרכוש המשותף, תשלומי מזונות והסדרי ראייה.
להמשך קריאה
חשוב לבחור עורך דין שתחום מומחיותו בענייני משפחה. עורך דין שמתמחה בתחום יידע להובילכם בדרך הנכונה, עם אסטרטגיה מתאימה, לתוצאות הראויות עבורכם.
להמשך קריאה
מדריך למתגרש
פורום משפחה וגירושין
יצירת קשר
052-5070050

יצירת קשר עם עו"ד גירושין ומשפחה

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*
דירוג משרד עורכי דין גירושין