המדריך למתגרש - תחילת ההליכים המשפטיים

לאחר בחירת עורך דין לגירושין, יבחנו כל האפשרויות לפעולות משפטיות.

אלימות במשפחה:

במקרים שקיימת אלימות במשפחה – עורך הדין יבחן חלופות של פניה לקבלת צו הגנה/הרחקה.

סעדים זמניים

במקרים שיש חשש להברחת נכסים ייבחנו כל האפשרויות לקבלת סעדים זמניים – כגון: צווי מניעה, צווי עשה, עיקולים, עיכוב יציאה מהארץ, וכל סעד אחר, אשר יכול להתאים למקרה שלכם.

הגשת תביעות

בכל מקרה, עורך הדין יבחן את עניין מירוץ הסמכויות.

בית הדין הרבני - בכל מקרה, ענייני גירושין של יהודים יידון בבית הדין הרבני האזורי של מקום המגורים המשותף האחרון של הצדדים. במקרה שבו, צד מקדים, את הצד השני, ומגיש תביעת גירושין (בטרם השני מגיש תביעות בבית משפט לענייני משפחה), אזי, כל עוד יעמוד הצד שהגיש את תביעת הגירושין "במבחני כריכה" (שמפורטים בפסיקה), אזי עניין המשמורת כרוך מעצם טיבו וטבעו בתביעת הגירושין, וניתן גם לכרוך את כל ענייני הרכוש של הצדדים.

עניין זה משמעותי, שכן אז, יידון התיק לפי דין תורה.

בית משפט לענייני משפחה - במקרה שבו צד הקדים את האחר והגיש תביעות לבית משפט לענייני משפחה, אזי ענייני הרכוש יידונו בבית המשפט לענייני משפחה.

מזונות ילדים – חשוב מאוד לזכור, כי בכל מקרה, וחרף עניין מרוץ הסמכויות, יכולים הקטינים (באמצעות מי מטעמם) להגיש תביעת מזונות לבית משפט לענייני משפחה. זאת, ללא קשר למי הקדים את מי בתביעות, וזאת מהטעם שלילדים יש זכות שאף אחד לא יכול "להקדים אותם". לפיכך, במקרה שבו מוגשת תביעה למזונות הקטינים בבית משפט לענייני משפחה, עניין זה יידון בכל מקרה שם.

בכל מקרה, רואי להיוועץ עם עורך דין המתמחה בענייני משפחה (ובגירושין בפרט). לשאלות ו/או הבהרות הינכם מוזמנים לפנות לקבלת ייעוץ מיידי משפטי מעורך דין לגירושין ערן עזרא בטלפון – 03-6442224.

חשוב לבחור עורך דין שתחום מומחיותו בענייני משפחה. עורך דין שמתמחה בתחום יידע להובילכם בדרך הנכונה, עם אסטרטגיה מתאימה, לתוצאות הראויות עבורכם.
להמשך קריאה
לאחר שגמלה בליבכם ההחלטה הסופית להתגרש. אל תשתפו אנשים רבים, ובודאי לא את הילדים. חשוב שהילדים לא יתפסו צד ולא יהיו מעורבים בהליך הגירושין.
להמשך קריאה
מדריך למתגרש
פורום משפחה וגירושין
יצירת קשר
052-5070050

יצירת קשר עם עו"ד גירושין ומשפחה

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*
דירוג משרד עורכי דין גירושין